MC-PL.net Forum

Pełna wersja: Make forum great again! And again! And again... and... again?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Nieco ponad miesiąc temu Toranktto napisał wątek, w którym przedstawiał swoje przemyślenia na temat tego forum, na temat ewentualnych zmian na nim, jakichś nowości... Zresztą przeczytajcie sobie sami - http://minecraftpolska.net/forum/showthr...?tid=17076

Naprawdę doceniam wątki, w których się nie pisze tylko po to, by pisać. I doceniam wszystkie chęci poprawy bieżącej sytuacji. No ale...

Toranktto napisał(a):"Wszyscy jesteśmy tutaj członkami jednej społeczności - graczy MinecraftPolska. Tworzenie podziałów jest niepotrzebne. Poza tym, "społeczność forum" to aktualnie mało liczne kółeczko wzajemnej adoracji. Nikt normalny nie traktuje tego forum poważnie, póki jest w stanie takim a nie innym. A styl to nie jest rzecz pierwszej potrzeby, nie ma nic wspólnego z aktywnością. 

Myślę, że czas dać szansę komuś nowemu, "społeczność forum" miała już swoją i jak widać mówiąc kolokwialnie daliście dupy.
No i prowadzący powinien sam się wysilić i te pomysły stworzyć samodzielnie, przy aktualnej aktywności na forum tych pomysłów od użytkowników może być bardzo mało albo wcale."

Super! Skoro ówczesna administracja "dała dupy" to od ponad miesiąca panuje prawie nowa w składzie
- Hertol,
- Jelonekx,
- Hirviio..

Chociaż nie oszukujmy się - głos decydujący ma pierwsza dwójka. Głośno o tym mówiono, postulowano i przedstawiano "argumenty", a najważniejszym z nich była, w dużym uproszczeniu, konieczność zmiany obecnej administracji, gdyż ta nie daje sobie rady i nic nie robi. Olusia_ odeszła z administracji 22.10, więc od tamtej chwili minęło ładnych parę tygodni.

Co się w tym czasie zmieniło? W wątku informującym o zmianach na forum od momentu odejścia ówczesnej administratorki, od tego dnia poinformowano o:
- powiększeniu topki czasu online, reputacji oraz ilości napisanych wątków/postów do 10 (było 5),
- dodano latające nietoperze z okazji Halloween,
- dodano ShoutBox na stronę główną (wcześniej był w osobnej zakładce),
- naprawiono skrzynkę e-mail.

Szczerze? Propsuję za naprawę mailową, bo to już dawno powinno zostać naprawione. Propsuję za dodanie ShoutBox'a na stronę główną, bo sam za tym rozwiązaniem byłem. Ale co więcej? Jakie kroki zostały poczynione, by zmienić "aktualny stan rzeczy"? Odsyłam do rzeczonego wątku - http://minecraftpolska.net/forum/showthr...608&page=4

Od czerwca mówi się o nowym stylu forum. Nowy styl? Ta? No super, fajnie, ekstra. Circa miesiąc temu zostały zakończone testy, w ramach których kilka osób, które się zgłosiły (w tym ja), wyłapywały różne błędy, bugi, nieprzetłumaczone teksty itd. No, jak typowe testy. 

Minął miesiąc. Pytam wprost osobę stricte odpowiedzialną za to - Hertol, co zostało poczynione od momentu zakończenia testów nowego stylu w jego zakresie? Czy w ogóle cokolwiek zostało ruszone? Prosiłbym o informacje w tym temacie. Też podsyłam wątek - http://minecraftpolska.net/forum/showthr...081&page=3

Kolejna sprawa, a raczej zbiór:
1) Co z Weekendowymi Konkursami? Półtora miesiąca temu _Sabi_ napisała wątek, w którym poinformowała, że konkursy startują i ona będzie prowadzącą. Wtedy też teraźniejszy Administrator Forum, Jelonekx, sam stwierdził, że nie ma to sensu, bo przecież nie ma ruchu. No i wspomniał, że trochę nietaktowny jest fakt, iż nie było do końca w ogóle wiadomo jaki będzie odzew na konkursy i czy w ogóle wystartują a Hertol specjalnie dla niej zrobił rangę. Owszem, bo w takim wypadku raczej byłoby sensownym tworzyć rangi dla TOTM, KW... A, właśnie.
Odnośnik - http://minecraftpolska.net/forum/showthr...?tid=17059

2) Co z Top Of The Month? Argument, że Adrian jest właścicielem tej serii i to on decyduje o tym, co się z tym stanie to już śmiech na sali :D Obecna Administracja Forum mogłaby zmienić punkty, dodać swoje i ruszyć, ale po co?

3) Co z Kwadratowymi Wywiadami? Kolejna śpiewka, że to seria Homu i to on decyduje. Bardzo dobra seria, bardzo fajnie prowadzona, ale urwana w martwym punkcie i również nikt nie raczy podjąć się zadania?

Pominę to, dlaczego Homu uciekł z serwerowni i rozwalił pliki do CaveBlocka. Chociaż historia przednia :D

4) Co z quizami pod MCPL News? Hucznie zapowiadane, a skończyło się na... jednym. Miesiąc temu. I co dalej, zdupiły się? Nie działa coś? Zepsuło się? 

5) Co z nagrodami? Plakietki do nich były robione huhu i jeszcze trochę, gabloty na nagrody są, ale nagród jakoś tak nie ma zbytnio... Więc jak? 

Podjęto próby naprawiania tej całej, podobno, beznadziejnej sytuacji i chęci PRZYWRÓCENIA RUCHU NA FORUM! Co z tego wynikło? 

Jedno. Wielkie. Nic.

Zaraz zlecą się wielcy znawcy, którzy powiedzą "ale halo no co no próbują a oni nie próbowali weź się odwal nic sam nie robisz a oni coś robią". 
Tak próbowali, że klękajcie narody. A wiecie dlaczego? Ja Wam napiszę swoje przemyślenia, a Wy myślcie co chcecie.

Problem jednak nie leży w nieudolnym zarządzaniu forum. Problem leży w całej serwerowni. 2 lata temu na serwerowni potrafiło być nawet ponad 2000 osób. Tak, 2000. Teraz normą w weekend jest 300-400 (na moment pisania tego wątku, tj. 17:00 na serwerowni jest dokładnie 338 osób). Discord także leży i kwiczy, doskonale każdy sobie z tego zdaje sprawę.

Naprawdę dalej ktoś chce uważać, że wymiana administracji forum miała przynieść ten powiew świeżości i "nowe, lepsze jutro"? To się chyba srogo zdziwił.

Aha, pytanko na koniec do wszystkich zainteresowanych - co się stało z pieniędzmi z rangi Donator? Nie chcę nic przekłamać, ale dam sobie uciąć rękę, że była mowa, iż cała kwota zebrana z tych rang pójdzie na rozwój forum. Także, jeśli łaska spytać, jak bardzo rozwinęło się forum z tych oto zebranych pieniędzy? 

Pozdrawiam ;)
Nic nie trwa wiecznie :)
To nie jest wina administracji, że na Forum nie ma ruchu. Żadne próby jego rezurekcji również nie pomogą - gracze mają je zwyczajnie w głębokim poważaniu, których i tak jest coraz mniej - również nie zachęci się tych ludzi do odwiedzania go, bo nie ma na to sposobu. Trzeba pozwolić temu Forum w spokoju umrzeć i zorganizować mu czcigodny pochówek - nie da się zrobić niczego więcej.

A propos donate'ów - jest napisane, że pieniądze idą na rozwój forum. Wiemy jaka jest prawda, ale co mieli w tamtym polu innego napisać? :D
Odświeżam wątek, ponieważ prosiłbym o odpowiedź na zadane pytania Administrację Forum :)
Od siebie dodam tylko, że quizy będą już niedługo w regularnych odstępach czasowych.
Co do KW czy TOTM - ja nie jestem w stanie zrobić wszystkiego sam i za wszystko odpowiadać. Obie serie mogą być kontynuowane przez kogoś z użytkowników, więc nie musi być to członek administracji. Wystarczy się zgłosić i dogadać co i jak. Co do WK to rangę, która została stworzona kiedyś usunęła Olusia_ i tak zostało do tej pory. Czemu? Nie wiem, bo nie ja się tym zajmowałem. Na więcej nie mam ochoty odpowiadać, bo tak naprawdę nie dotyczą stricte mnie. Nie posiadam pełnych permisji i nie wszystko mogę zrobić co bym chciał. :)
Ok, super, dzięki Jelonekx za chociaż objaśnienie części spraw. W dalszym ciągu czekam jednak na wyjaśnienia Hertol. Odnośnie rangi do WK - rangę stworzył Hertol specjalnie dla _Sabi_ i dlatego Olusia_ ją usunęła. Bo nigdy nie było rangi dla osób prowadzących jakąś serię (czy to TOTM, czy to WK, czy to KW, czy to quizy). Jedynie ranga Redaktora powstała w związku z MCPL News, a że artykuły wrosły niejako w to forum to i tak zostało. A raczej nie powinno być tak, że jeden Administrator robi coś po swojemu, drugi totalnie nic o tym nie wie i dowiaduje się nagle (czyt. po fakcie) i jedyną odpowiedzią jest "nie Twój interes". Cóż...

Ja ponowię pytania do Hertol
1. Co z nowym stylem forum? Co zostało poczynione w tym zakresie od momentu zakończenia testów i kiedy można spodziewać się wprowadzenia stylu do ogólnego obiegu?
2. Co z nagrodami? Plakietki do nich były robione huhu i jeszcze trochę, gabloty na nagrody są, ale nagród jakoś tak nie ma zbytnio... Więc jak?
3. Co stało się z pieniędzy z rangi Donator? W jaki sposób zostały zainwestowane pieniądze z rang forumowych na rozwój forum? Pytam się Ciebie, ponieważ to Ty byłeś od wielu miesięcy Technikiem a następnie Głównym Administratorem Forum i w mojej ocenie Twoim obowiązkiem jest dopilnowanie tej kwestii. Jeśli jednak tak nie jest (a byłbym zdziwiony), to prosiłbym, żebyś uzyskał informację od osób mających wiedzę w tym zakresie.
4. Czy jako Główny Administrator Forum zamierzasz zadbać o przywrócenie ruchu na forum np. w postaci reklamy? Jeżeli nie w ten, to w jaki sposób zamierzasz (tudzież zamierzacie) wpłynąć na wspomniany ruch?

Niestety Hertol, na Twoje nieszczęście widać kto i kiedy przeczytał wątek, więc widziałeś go co najmniej dwukrotnie (dziś rano i wieczorem) i zdajesz sobie z tego sprawę, że ja nie odpuszczę.

Z góry dzięki za odpowiedź.
(27.11.2018, 00:55)maciorex napisał(a): [ -> ]A raczej nie powinno być tak, że jeden Administrator robi coś po swojemu, drugi totalnie nic o tym nie wie i dowiaduje się nagle (czyt. po fakcie) i jedyną odpowiedzią jest "nie Twój interes". Cóż...

No i to jeden z powodów dlaczego administracja forum jest w nowym składzie bo takie sytuacje występowały z obu stron. Nawet teraz czasami występują bo panowie admini nie są swoimi wielbicielami no ale współpracują. Na pewno idzie to lepiej niż w starym składzie.

Nikt nie liczył na ogromne zwiększenie aktywności. Plan był taki żeby zwiększać ją stopniowo w ramach możliwości tej serwerowni bo forum pewien potencjał na rozwój ma, ale ten nie jest wykorzystywany w odpowiedni sposób. Na początku szło całkiem okej - aktywność rzeczywiście w pewnym stopniu urosła i dało się to odczuć. Potem chyba co poniektórzy zapomnieli po co została przeprowadzona ta cała rewolucja i popełniają błędy poprzedników czyli przestali robić cokolwiek. Myślę, że to się zmieni.

Podpisuję się pod tym co zostało tu napisane.
Czy naprawdę żeby ruszyło się tutaj cokolwiek za każdym razem trzeba robić nowy wątek o praktycznie tym samym?
Rang "prowadzących konkursów" nigdy nie było, wystarczyło nadać indywidualne permisje do zamykania i przypinania postów w dziale. Forum już nic nie pomoże, jeżeli minecraft "nie wstanie na nogi".

ps. chciałbym dodać, że oprócz donatorów zostały wprowadzone reklamy, za które miała zostać kupiona licencja silnika IPS.
Toran, jestem pewien, że sam doskonale wiesz, kto w cytowanej sytuacji zawinił, ale może i tak mniejsza o to.

Ja też nie spodziewałem się nagłego boomu, wysypu ludzi, tony kont i crashowania domeny pod naporem ilości zalogowanych osób. Problem jest w tym, że nie poczyniono praktycznie nic, by to zmienić.

Sedno sprawy jest proste - w tym momencie jakikolwiek poziom na tej serwerowni trzyma SkyBlock oraz Games. Reszta serwerów to albo niewypał, albo zostały źle zrobione, albo zapomniane, albo administracja ma je gdzieś z różnych przyczyn. Nie wejdą ludzie na forum, jeśli nie ma ich na serwerach. Powtórzę raz jeszcze - problemem nie jest nieudolne zarządzanie forum. Problemem jest nieudolne zarządzanie serwerownia. Nie pisze tego jako atak, ale jako fakt. Każdy to widzi, każdy zdaje sobie z tego sprawę i niech każdy sobie odpowie na pytanie: "Czy zrobiłem wszystko, co mogłem, by poprawić tę sytuację?".

Prosty przykład z ostatnich dni. Na SkyBlocku ogłoszono rekrutację. Puszczono wątek na forum i momentalnie ruch się zwiększył - ludzie wbijali, czytali wątek rekrutacyjny, część osób napisała podania, administracja też weszła, oceniła to podanie. A wystarczyło jedynie puścić info na czacie oraz zostawić notkę na spawnie. Czy to faktycznie tak dużo? I teraz gdyby tak samo zrobić na każdym serwerze, który jeszcze dycha - czy nie przyniosłoby to, chociaż w części, rozwiązania problemu?

I uważam, że takie wątki powinny powstawać. Tak, wiem, pewnie część osób uważa, że jestem nudny jak flaki z olejem, bo to któryś już wątek. Ale jeżeli nikt tych wątków nie będzie pisał to ci wyżej postawieni będą albo unikac problemu, albo będą myśleć, że wszystko jest w porządku, bo przecież nikt nie narzeka. Niech ci, którym naprawdę zależy pokażą, że im naprawdę zależy.

PowerSide, dwojako można na to spojrzeć. Są serwerownie, które mają się bardzo dobrze. Możliwości jest wiele. Kwestia, jak strzelam, finansowa i może logistyczna - serwery na modach, otwarcie się na społeczność zagraniczna (czyt. stworzenie serwerów angielskojęzycznych). Wymyślone na szybko.

O IPS była mowa już bardzo dawno. Cóż, rzeczywistość została zweryfikowana stosunkowo brutalnie.
Co do TOTM to róbcie sobie. Mam to gdzieś.
A co do stylu nowego to nigdy nie otrzymałem odpowiedzi.
Stron: 1 2