PORADNIK Jak ręcznie pobrać wersję Minecraft 1.13

TurboSpencer96
Hejka,

18 lipca 2018r. wyszła wersja minecraft 1.13 lecz co ciekawe nie u wszystkich w launcherze się ona pojawia. Na przykład w moim launcherze nie było opcji zagrania na wersji 1.13 i trzebabyło ją ręcznie zainstalować. Jeśli ktoś też ma ten problem, że nie pokazuje mu się najnowsza wersja 1.13 to w tym poradniku pokaże krok po kroku jak to zrobić, do dzieła :D

1. Pobieramy wersję 1.13 stąd: klik
2. Pobieramy plik .json do obsługi wersji 1.13 klikając tutaj
3. Wciskamy skrót win+R i wklejamy %appdata%/.minecraft/versions/

4. W otwartym oknie tworzymy folder o nazwie 1.13 i wklejamy do niego te 2 pobrane pliki
5. Zmieniamy nazwę pliku client.jar na 1.13.jar tak aby w folderze 1.13 były pliki 1.13.jar oraz 1.13.json

6. Odpalamy launcher minecraft, od teraz mamy możliwość zagrać na najnowszej wersji :D

P.S. Z tego co mi wiadomo optifine do minecrafta 1.13 jest aktualnie zrobiony w 30%, wystarczy wejść na ich stronkę XD
P.S2 Jeśli ktoś jest ciekawy co się zmieniło w 1.13 to dodano troche itemów oraz zupełnie zmienił się podwodny świat minecrafta :D Fajniej się teraz pływa i wgl, tak wygląda menu główne:

Pozdrawiam :)

Tauriana
Pobrałam sobie to na Zyczu, i mi nie działa, ale no cóż - poradnik świetnie opisany, rób takie dalej! :P (przydałby się jak pobrać VoxelMapa bo ja nie umiem XD)
Reputacja idzie! :P

LeniG0s
Dlatego się kupuje premium dziku

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości