MCPL News #91

Jelonekx

► Witajcie ponownie! ◄

W końcu nadszedł ten czas, abym znowu was ugościł w najnowszym wydaniu newsów, tylko tym razem już w 91. odsłonie! W tym tygodniu na naszej serwerowni za dużo się nie wydarzyło, jednakże znalazło się kilka nowości oraz zmian, które możemy dla was zaprezentować!

► DungeonRPG ◄

W piątek, 5 października, o godzinie 17:00, wystartował nowy tryb, którym jest długo wyczekiwany DungeonRPG! Wspominaliśmy o jego tworzeniu już wcześniej w 81. wydaniu. W rolę opiekuna trybu wcieliła się Plmaver i @Determind, skryptera Wassermage, moderatora MusicMaSkrypty, a supporta L00S, kubek656, SHOGO oraz d4NioX.

Swoją przygodę z trybem zaczynamy od wprowadzenia, które ma dla nas kilka porad jak i informacji o podstawach jakie powinniśmy znać. 

★ Na początek naszej rozgrywki mamy udać się na pierwsze expowisko, aby zdobyć lepsze uzbrojenie i wykonać misję.
★ Możemy wykonywać dziennie misje, które są zależne od naszego posiadanego poziomu (/q).
★ Na serwerze funkcjonuje system drużyn, który umila rozgrywkę w grupie (/dr).
★ Zdobywając poziom, zdobywamy punkty umiejętności, które możemy wymienić u Czarnoksiężnika na spawnie.
★ Na spawnie znajdziemy grotę, w której są craftingi teleportów na dungeony, których poziom trudności zależy od stanu naszego obecnego ekwipunku.
★ W miejscu gdzie znajdziemy crafting teleportów, znajdziemy również craftingi różnych totemów, które dodają różne bonusy. Kiedy już wejdziemy w posiadanie takiego totemu, możemy go oddać na spawnie, gdzie po oddaniu następuje losowanie % danego bonusu.
★ Na serwerze mamy możliwość stworzenia własnej gildii (/g), aby móc ją stworzyć wystarczy osiągnąć 30 poziom oraz posiadać rangę premium. Zdobywając poziom gildii, otrzymujemy stały bonus do Expa. 
★ Dzięki komendzie /menu możemy dokonać możliwych konfiguracji na serwerze, które zależą wyłącznie od naszego upodobania.
★ Komenda /statystyki udziela nam informacji na temat naszego poziomu i rozdanych punktów czy akcesorii.
★ Klikając SHIFT + PPM na gracza, otwiera się GUI wraz z informacji oraz możliwymi interakcjami - chociażby możliwość handlu.
★ Na serwerze zarabiamy sprzedając przedmioty u Leonardo, które wcześniej zdobyliśmy ze skrzynek z potworów. Ich cena zależy od poziomu ich rzadkości - im rzadsze tym cena jest wyższa.
★ Aby komunikować się na czacie trzeba osiągnąć przynajmniej 3 poziom!

Kiedy zakończymy wprowadzenie, przeniesiemy się do jaskini w której odbędziemy dialog z niejakim XINUS'em. Przydzieli on nam zadanie, które oficjalnie już rozpocznie naszą przygodę z trybem.

W sobotę, 13. października możemy się spodziewać rekrutacji na Supporta DungeonRPG, która odbędzie się, o godzinie 18:30. Wystarczy spełnić określone wymagania, aby otrzymać wymienioną rangę: sprawny mikrofon i słuchawki, posiadanie konta na forum, bycie zarejestrowanym na TeamSpeaku, znajomość trybu, znajomość komend oraz czysta kartoteka.

Wszystkim startującym życzymy powodzenia, ponieważ na pewno się Wam przyda!

► Rekrutacja na supporta McOsady! ◄

W sobotę, 6. października, o godzinie 15:00, odbyła się rekrutacja na Supporta Osady!

Rekrutacje pomyślnie przeszedł tylko Itaminonetsu - serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na randze!

► Nowości na forum ◄

Pierwszą zmianą o jakiej powiadomił nas technik forum, jest naprawienie muzyki w przeglądarce Google Chrome, ponieważ nie działała.
Oprócz tego w profilu oraz przy postach możemy zobaczyć jakie rangi dodatkowe posiada użytkownik!

Ostatnią nowością jest to, że każdy użytkownik posiadający odpowiednią rangę na forum jest wpisany w skład administracji.

Jak Wam się podobają te kosmetyczne zmiany? :D

► Zmiany w szeregach! ◄

Tak jak w każdym wydaniu, tutaj też nie może zabraknąć ostatnich zmian w administracjach.

FulmiKill nie jest już administratorem Prison
TurboSpencer96 nie jest już moderatorem Prison
Itaminonetsu nie jest już moderatorem MegaDrop
kubek656 nie jest już supportem MegaDrop
_Sabi_ nie jest już supportem MegaDrop
@PeaceMaker został supportem MegaDrop
Plmaver została opiekunem McOsady
@_Sweet_Gosiulka_ została supportem Creative
Streakerzz został supportem Creative
Isshin nie jest już supportem TeamSpeak

Dziękuje wszystkim za poświęcony czas, aby przeczytać artykuł!
Do zobaczenia wkrótce!

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.10.2018, 07:28 przez Jelonekx.)

Hertol
W piątek (5 lipca) o godzinie 17:00

Tryb czasem nie wystartował 5 października?

Jelonekx
Wystartował, błąd poprawiony. :') (lordmaul)

Isshin
Isshin nie jest już opiekunem osady :D

Ryszardek321
Dobrze wiedzieć, że "PeaceMaker" został supportem MegaDrop skoro ciągle nim był. Jest to kubek656 tylko zmienił nick. Tego właśnie nie rozumiem u redakcji mcpl news. Takim wielkim problemem jest się dopytać, by nie pisać właśnie takich głupot?

KlaudissS
Przyjemnie mi się czytało ten artykuł :)

Jelonekx
Ryszardek321, kiedy pisałem artykuł żadnej z osób, która mogła mi udzielić taką informację nie było. W zeszły poniedziałek zrobiłem screena waszej administracji, porównałem ze składem jaki widziałem wczoraj. Nigdzie nie było informacji, że kubek656 zmienił nick. Sprawdziłem to też w składzie drugiej administracji do jakiej należy i tam też na TeamSpeaku widniał jako kubek656. Na forum dalej ma swój stary nick, więc wybacz słońce - nie mam obowiązku biegać za każdym użytkownikiem i sprawdzać jaki ma naprawdę nick, bo wiele nicków też się nie zgadza w składach, więc no. :) Problemem było zgłoszenie mi po prostu tego normalnie, a nie wytykanie mi tego jako błędu, bo nie pojawiło się to z mojej winy.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.10.2018, 10:50 przez Jelonekx.)

schun427
Rysiu bo przeciez kazdy nowy co ma range to tak naprawde stary support tylko zmienil nick. Rusz ten pusty leb w koncuxD Moze kubek nie jest takim pepkiem swiata jak ty ze gdy zmieni nick to kazdy musi o tym wiedziec. Tak btw chcialbym ciebie zobaczyc w roli redaktora forum. Wiecej by bylo skarg i problemow niz samej tresci.

Super artykul prosze zdjac ostrzezenie
Hirviio. napisał 09.10.2018, 18:09:
Otrzymujesz upomnienie za off-topic. Następnym razem może być warn.
Polajkowali: Nikos333

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.10.2018, 18:40 przez schun427.)

1
pazzio20
Ryszardek tak ciezko zrozumiec to ,ze nie kazdy musi o wszystkim wiedziec ,bo chyba jednak tak i zgadzam sie z jelonkiem ,ze nie musi latac za kazdym graczem zeby wiedziec czy zmienił nick.
Hirviio. napisał 09.10.2018, 18:10:
Otrzymujesz upomnienie słowne za off-topic. Następnym razem może być warn.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.10.2018, 18:10 przez Hirviio..)

MixxU
Nadal czekam aż napiszecie "MixxU nie jest już moderwtorem ts3" bo coś słaby zapłon że muszę wam przypominać :/

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości